Za varno vožnjo ponoči brez dvoma potrebujemo dovolj močne žaromete. Pri hitrostih do 100 km/h je optimalna dolžina svetlobnega snopa do 65 metrov. Pri višjih, avtocestnih hitrostih, pa naj bi žarometi svetili do 130 metrov ali več. Pomemben element ustreznosti žarometov na našem vozilu je poleg dolžine svetlobnega snopa tudi višina in širina ter svetilnost. Še poseben varnostni pomen imajo žarometi pri slabem vremenu in vožnji ponoči, ko pada dež. S slabimi žarometi v takih primerih tvegamo preveč, zato poskrbimo, da vsa svetlobna telesa na našem avtomobilu delujejo brezhibno.
Ker so žarometi zelo izpostavljen del avtomobila, pogosto prihaja do poškodb. Najpogosteje do poškodb pride pri blagih trkih v garaži in na parkiriščih, ter ob prometnih nesrečah. Tudi če je poškodba na zunanji površini sprva majhna, lahko že po nekaj prevoženih kilometrih steklo žarometa poči ali nastane večja odprtina. Takšen žaromet zagotovo ne ustreza niti varnostnim zahtevam, niti cestno prometnim predpisom, zato je potrebna obvezna menjava.
Pri starejših vozilih je pogost vzrok za slabšo svetilnost obledelost stekla, ki nastane zaradi dolgoletnih sončnih in drugih neugodnih vremenskih vplivov. Tudi v tem primeru, je potrebno razmisliti o zamenjavi žarometa. Vsekakor pa je priporočljivejša zamenjava žarometa z novim, kot pa pri serviserju naročiti obnovitev obledelega stekla.